Jdi na obsah Jdi na menu
  

Komentáře

Přehled komentářů

Varování - Leptokaria - Ouzery 2.

(marián, 25. 7. 2007 11:10)

A dostaneme se k jídlu, podle CK plné penzi, kterou jsme měli zaplacenou a na kterou nalákali hodně lidí.
Snídaně - 1 plátek sýru, 1 plátek salámu, 1 cestovní másličko, 1 džem, 2 krajíčky chleba(naše veka). Toto jsme měli každý den. Už nám to lezlo krkem.
A kdo měl výlet , tak na ten den dostal balíček místo snídaně a oběda. A hádejte co vněm bylo? To samé co na snídaní, ale 2krát + půl litrová láhev vody.
Jíst to každý den, blee.
Oběd - polévka. Tak to bylo asi to jediné co bylo na tom jídle v pohodě. Ono to za pařáku stejně moc neleze, ale taková polévčička se hodila. Navíc opravdu jako jediné jídlo byly celkem poživatelné.
Večerě - mezi dětskou a porci pro dospělé nebyl rozdíl. Potíž byla v tom, že jsme dostávali všichni právě tu dětskou porci. Na naše dotazy bylo odpovězeno jednoduše - co by jste v téhle cenové relaci chtěli??
A kvalita? Děs a hrůza. Plněné papriky, plněné pouze rýží, karbanátky - nějaký divný, zapáchající osmažený polotovar, bramborová kaše z prášku, souvlaky - kromě těstovin neidentifikovatelné složení, plátek masa o tlouštce 1 mm. Kuře - to bylo snad to jediné co se dalo jíst a k tomu jste dostali cca 5 čtvrtek vařených brambor.
Takže jsme vlastně ani na jídlo nechodili. Stravovali jsme se v okolních restauracích. Využívali fastfoodu, kde gyros je za 2€, řecký salát od 3,5-4€, běžné jídlo za 5€. V restauraci jsou ceny cca o 1-2€ vyšší.
Pivo 2€, frape 2€, zmrzlina 1€ - ty byli dobré. Ovoce - nektarinky, broskve, švestky 3kilo/2€ , mix možný.
Jinak samostatně kilo 1-2€. Melouny 17-30 centů, jak kde, ty levné nedoporučuji.
Celkově mám pocit, že u nás jsou obchody vše za 30Kč a v řecku je vše za 1€.

Pláž - jedno velké mraveniště. Písek, nedopalky od cigaret, písek a opět nedopalky od cigaret. Prázdé plechovky, láhve, plastové kelímky, různé zbytky jídla a ovoce. Prostě binec. Tady to snad nikdo neukllízí, nebo možná tak jednou týdně.
Vstup do moře vůbec není pozvolný jak to deklaruje CK, vhodné pro rodiny s dětma. Postupně - písek, velké oblázky, malé oblázky, drť - to už jsme ve vodě, velké oblázky - hodně nepříjemné, malé oblázky, drť a dál jsem nedošáhl. Přibližně 5 metrů od moře je hloubka již 2 metry.

Výlety. Využívali jsme nabídku místní CK Margaritopoulos http://www.ck-margaritopoulos.cz/index.htm (stránky nefungují ve Firefoxu :(

Ceny - vždy dosp/dítě
Pirátská plavba 27€/24€
Romantická plavba 40€/33€
Lyfidra - magnetická hora 10€
Bahenní lázně 18€
Vláček na hrad Platamonas 6€
Párty 5€
Atény 35€/30€ odjezd v 1hodinu v noci
Olympos 15€/11€
Waterland 32€/25€
Meteora 25€/20€
Řecký večer 18€/14€

Přišli mi předražení, ale zase jsme měli výklad v češtině. Jsou zde i jiné CK, ceny i o 10€ nišší, zkušenosti s něma ale nemáme.

Varování - Leptokaria - Ouzery 1.

(Marián, 25. 7. 2007 11:09)

Včera jsme se vrátili a byli jsme docela rádi, že to trápení máme za sebou.
Cestovali jsme s CK BONTON ( www.bontonck.cz ) a můžu říci, že NIKDY VÍCE s touhle cestovkou nikam nepojedu ani já, ani kdokoliv kdo s náma cestoval. Můžu s klidným svědomím prohlásit, že rekreanti , kteří odjížděli před náma , přijeli během našeho pobytu nebo přijeli po nás , sdílejí s náma tentýž postoj !

Začalo to již týden před odjezdem (odjezd v pátek), kdy jsme neměli vůbec žádné informace k odjezu. V pondělí jsem volal, bylo mi sděleno, že informace mají nachystané k odeslání, nejpozději ve středu je máme ve schránce. Čtvrtek a nic. Opět jsem telefonoval a bylo mi oznámeno, že to není možné a tak mi poslali informace na mail. Po nastoupení do autobusu jsme zjistili, že stejně dopadli i ostatní!

Fajn, nastoupíme ve 4:30 ráno do autobusu v Ostravě, který měl 30 minut zpoždění a vydali jsme se na poznávací zájezd moravských krajů, Ke všeobecnému údivu se autobus nevydal na cestu směr Řecko přímím směrem, jak do deklaruje CK, ale projeli jsme celou severní moravu a zbírali jednoho pasažéra za druhým. S vysílením jsme tuto trasu ukončili v 7:00 v Hranicích na Moravě, kam normálně trvá cesta z Ostravy cca 40 minut.

Zbívající cesta proběhla celkem v pořádku. Na hranicích jsme dlouho nestáli a to díky řidičům, kteří ví jak to tam chodí. Např. na Makedónské hranici bylo před náma asi 30 autobusů, ale my je všechny předjeli (za úplatek celníků). Trošku škoda, že jsme neměli stanovené nějaké pravidlo přestávek. Řidiči zastavolvali jak kdy. Někdy po 2 hodinách, nekdy po 4,5 a jednou dokonce po 6ti hodinách jízdy. Člověk nevěděl jak na tom bude , kolik toho může vypít aby vydržel.

Dobrá, cestu máme za sebou a v 7:30 hodin (našeho času) přijíždíme do Leptošky na jedno velké prašné parkoviště hned vedle studií Ouzery. Mimochodem, na tohle parkoviště přijížděli snad všechny autobusy a autá z okolí, klidně ve 3 ráno, nechávali běžet motor, po celou dobu odbavování příchozích rekreantů byl prostě hluk.

Po vyložení jsme se shromáždlili na jedno prašné místo a očekávali, že nás přivítá delegát. Hmm, přijel asi po hodině s tím, že nás ubytuje kolem 12té hodiny. Do té doby máme prostě čekat! Bordel!

Tak jsem ubytováni. Pokoje - to je jako loterie. Některé fajn - prostorné, 2 balkony, každý na jinou stranu, soc.zař. taky ok. Jiné malé, zatuchlé, s okenicema, větrat se nedá, protože máte okno buď na prašné prakoviště, nebo do vedlejšího objektu, kde vzdálenost byla tak půl metru. Měli jsme štěstí a byli ubytování v té první verzi.
Klimatizace zde není, jedině si zapujčit větrák za 50centů/den.

Okolí studií. K pláži cca 80 metrů, opravdu v pohodě. Na nejbližší obchodní ulici asi 50 metrů, taky v pohodě.
Co nám strašně vadilo byl všudepřítomný zápach z popelnic. Ono je sice každé ráno kolem 6-7mé vyváželi za klasického doprovodu burácení motoru a různých pazvuků, ale po odjetí auta zůstala po něm jedna obrovská louže zapáchajícího humusu, která po ohřátí sluncem.... prostě humus.

studia Anatoli - Nei Pori - Čedok

(Vanda, 23. 7. 2007 21:53)

Za pár dnů jedeme do těchto studii, přivítám jakoukoliv informaci a radu. V Čedoku ani nevěděli, zdali tam jsou ledničky., ventilátor. Děkuji za jakoukoliv informaci.. máme v plánu si půjčit auto a udělat pár výletů.. poradí nám prosím někdo ? Předem Vám děkuji. Vanda - Ostrava

Nei pori vlakem

(Ivan, 22. 7. 2007 11:45)

Ahoj Lucia
V leptokáryi je zavretá staničná budova. Lístky sa v nej nepredávajú. Treba nastúpiť do vlaku a lístok do Nei Pori si kúpiť od sprievodcu. (Ak stihne ku tebe prísť za sedem minút)
Ivan

Athény

(Ivan, 22. 7. 2007 11:43)

Ahoj Jana.
Spiatočný lístok si kúp už v nei pori a aspoň deň vopred. Pýtaj si lístky do nefajčiara - v grécku fajčí každý, a vo vlaku obzvlášť. Určite si doma zožeň mapu Atén, doporučujem nejaký bedeker, kde je mapa Atén. Keď ideš s deťmi, radšej kúp všetkým v Aténach 24 hodinový lístok na metro. To je skvelá vec a veľmi ľahko sa budeš orientovať. Ten lístok na metro platí aj do Pirea.
30.5. som písal o Aténach, tak si to kukni. Snáď len upozornenie, hore na akropolu ťa nepustia s batožinou (majú tam úschovu zadarmo), ale ani s fľašou malinovky. Jedine čistá voda im nevadila.

Ak ti môžem poradiť trasu, na žst.Larisis, kde vystúpiš z vlaku, sadni na metro a vystúp na stanici Akropoli. Tam nájdi vchod do Dionýzovho divadla. Tuším o 8.00 otvárajú. Za 12Euro dostaneš lístok asi so šiestimi kupónmi. Pozor, za deti neplať, tie mali vstupy zadarmo!!! Všade, kde berú kupón z lístka ti dopíšem (K).
V Dionýzovom divadle ti vezmú prvý kupón (K). Cez toto divadlo sa dostaneš hore na Akropolu - minulý rok ten prechod fungoval (K). Cestou na akropolu prejdeš ponad Odeon Heroda Attika. To je jediný dobrý pohľad na Odeon, pretože Odeon nie je prístupný pre turistov - sú tam totiž divadelné predstavenia. Hore na Akropole je pitná voda a WC. Po prehliadke Akropole výjdi hlavným východom na Aeropág. To je kopček, ktorý uvidíš vpravo pri východe z Akropole - sú doňho vytesané schody ale aj pristavené oceľové schodisko.
Z Aeropágu zbehni dole na Agoru. Daj pozor, aby si našla horný vchod - z diaľky uvidíš kostolík sv.Apoštolov, pri ňom je vchod. Tam je hlavne Attalova stoa a Hefaisteion. V Attalovej stoe je pitná voda a WC.
Z agory vyjdi dolným vchodom - pri trati metra (stanica Monastiraki).
z východu zaboč doprava až dojdeš do Hadriánovej knižnice.
Z knižnice by si mala ísť na Rímsku agoru (K). Susedí s knižnicou. Je smerom k Akropole, ale musíš si dať pozor, aby si zbytočne nebehala okolo nej. Vstup je z ulice vedúcej medzi knižnicou a agorou.
Z rímskej agory môžeš ísť uličkami okolo Akropoly, až sa dostaneš k Lysikratovmu pamätníku. uličky sú plné obchodov, stánkov a reštaurácií. Akropolu musíš mať stále po prave strane. Od pamätníka uvidíš Hadriánov oblúk (stanica Akropoli). Pri ňom je Olympieion (K). Tam je voda a tuším aj WC.
Odtiaľ prejdi cez ulicu na druhú stranu do záhrady Zappeion. Je tam pekne a dá sa tam oddýchnuť. Zo záhrad choď východným smerom a dôjdeš ku olypijskému štadiónu. Dnu ťa síce nepustia, ale je to impozanté dielo a aj cez nízku ochradu toho veľa uvidíš.
Od štadiónu choď povedľa záhrad Zappeion ku prezidentskému palácu, oproti nájdeš vchod do ľudového parku. Tu je WC aj pitná voda. Cez ľudový park prejdeš ku parlamentu (stanica Sintagma), kde uvidíš výmenu stráží. Odtiaľ metrom do Pirea. Posledný kupón je na Kerameikos - to je cintorín, ale to určite nestihneš.
Celá trasa je veľmi náročná na chodenie v 40 stupňových horúčavách, dá sa krásne zjednodušiť presunom pomocou metra.
Tak si to tam uži, určite budete všetci uchodení, ale asi aj spokojní. Na vlak radšej choďte o 16.51, bude v ňom menej teplo. (najlepšie je ísť späť opäť nočným vlakom) do vlaku späť si určite vezmi flaše s vodou. Na stanici v Aténach je automat, ktorý chŕli zadarmo pitnú studenú vodu.

krásnu dovolenku
ivan

jooo

(monika, 20. 7. 2007 14:20)

ahojky,jedeme do Nei Pori 24.7.je tady nekdo,kdo má stejný tezmín??pokecáme na Korrrinka@seznam.cz

Nei pori vlakem

(lucie, 20. 7. 2007 7:43)

Z nei pori do leptokárie stál zpáteční lístek jedno euro, takže naopak to bude určitě stejné :). Česky bych to snad ani nezkoušela, pán mluvil docela dobře anglicky, tak se dalo domluvit, ale myslím, když řeknete Leptokarie Nei Pori, že pochopí o co jde. Hodně štěstí a krásnou dovču.

olimpic star

(lukáš, 19. 7. 2007 16:31)

Romano byl jsem tam před třemi lety,prostředí v hotelu je dobré,jídlo spíše kontinentální než řecké majitel je příjemný má rád naší Matonku,od pláže je to kousek.Lepší volba jsou apartmány olimpic beach (které patří téže majiteli ) ,a chodit se stravovat do taveren byl jsem v řecku už skoro všude a nei pori bylo nejlevnější

Nei Pori vlakem

(Kamila, 19. 7. 2007 10:36)

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, kolik stojí jízda vlakem z Leptokárie do Nei Pori a jestli je problém domluvit se na nádraží česky. Díky moc.

Kipos II

(Eva, 19. 7. 2007 10:31)

Ahoj, není tu někdo kdo byl ubytovaný v této vile? Jedu tam s kamarádkou začátkem září a uvítala bych informace o vybavení studia a další informace. Nemáte tip na knižního průvodce po okolí? Nechceme jen ležet na pláži. Děkuji

apartmany marta

(kiki, 19. 7. 2007 8:53)

před 2 lety jsem v těchto apartmánech byla ubytována, je to klasicky styl apartmánů, ne ve všech pokojích je klimatizace/ v té době/, což děsně schází, ale jinak čisťounko, paní domácí je skvělá ženská/její jméno je Marta/, sice nevládne češtinou/matně si vzpomínám, že snad němčinou, neboť tam s manželem část roku žijí/. V púřízemí tohoto apartmánů je delegát české cestovní kanceláře, v podstatě tam tráví celé léto, tak mají přehled co se kde děje.. moře je ani ne 5 minut. Věřím, že budeš spokojen...jo a naproti je perfektní pekárna , výborné croasany!!!

Athény

(Jana, 19. 7. 2007 6:43)

ahoj Ivane,díky tvým informacím jsme se rozhodli jet na vlastní pěst na výlet do Athén.Chtěla sem se zeptat,ten zpáteční lístek do Nei Pori si máme koupit až v Aténách při cestě zpět nebo už hned v Nei Pori při cestě do Athén?A co by jsi nám poradil - na co hlavně všude v Athénách zajít kouknout?Vezeme sebou i dvě děti,tak snad to zvládnou..Děkuji za odpověd.

Nei Pori - MARTHA cez AEOLUS

(Vlado, 18. 7. 2007 21:07)

Ahojte. Idem do apartmánov MARTHA od 21.7.07 Neviete niečo o tomto ubytovaní?
Zaujímalo by ma, či niekde v tomto meste je možnosť pripojenia cez nejaký Hot Spot na INTERNET, prípadne je tam nejaká internetová kaviareň?

Výlet do Atén

(Ivan, 17. 7. 2007 23:21)

Kto by sa predsa len rozhodol nezaplatiť fakultatívny výlet do atén a ísť na vlastnú päsť.
Spiatočný lístok Atény - Nei pori stojí do 20 Euro (ale kupujte ho ako spiatočný, ináč zaplatíte o 2 eurá viac).
Vlak z Nei Pori odchádza o 23.58, v aténach je 5.19
Vlak z atén odchádza 14.53 a v nei pori je 19.46.
Ďalší vlak z atén odchádza 16.51 a v nei pori je 21.54.
Nočný vlak z Atén odchádza 23.51, v nei pori je 5.21
Keď budete v aténach, na stacici v informáciách si vypýtajte cestovný poriadok - dávajú ho zadarmo.
V aténach na stanici sú konečne funkčné skrinky na úschovu batožín.

nei pori vlakem

(Ivan, 17. 7. 2007 23:10)

Ahoj Jirka,
Ja som sa práve vrátil z grécka.
V leptokárii som bol od 29.6.do 10.7., potom sme išli vlakom na tri dni do istanbulu, a odtiaľ vlakom domov.
Takže sa určite nestretneme vo vlaku.
Zopár postrehov:
- My sme boli ubytovaní v leptokárii a do nei pori sme sa chodievali kúpať kôli pláži, ktorá tam nemá chybu.
- chodievali sme vlakom. Vlakom je to 7 minút.
- Kto nemá režijný lístok, môže úplne v pohode do vlaku nastúpiť bez lístka a zakúpiť si ho u sprievodcu. Ale garantujem, že sprievodca jednoducho nestihne za 7 minút prejsť celý vlak. Drvivá väčšina ľudí takto prechádzala zadarmo z leptokárie do Nei pori a späť. Stačí si pri nastupovaní všimnúť, kde je sprievodca.
- Zistili sme, že ceny v Nei pori sú asi o 20% vyššie, ako v Leptokárii v supermarketoch - a to nielen ovocie a základné potraviny, ale aj v reštauráciách.
- Čo je ale asi najdôležitejšia informácia, v Leptokárii je LIDL a ten teda urobil dobrú revolúciu v cenách. Liter 1,5% trvanlivého mlieka stojí tuším 0,60 Eura, my sme kupovali 3,5% za 0,68 Eura. Flaška Ouza 0,7 litra 40% za 2,99 Eura, plechovkové pivo tam bolo o polovicu lacnejšie, ako v supermarketoch v meste, malinovky tiež, majú tam jógurty, ktoré dostať aj u nás, dosť veľa polotovarov, sáčková slepačia polievka je veľmi chutná, červené melóny za 0,28Eura za kilo atď atď. V podstate tam všetko bolo omnoho lacnejšie. A keď tam pôjdeš, vôbec sa tam nestratíš, v obchode bolo 90%zákazníkov z čiech a slovenska. Zvyšných 10% zákazníkov boli domáci "podnikatelia", ktorý tam vo veľkom nakupovali hlavne malinovky a pivo a potom ich za dvojnásobnú cenu predávali vo svojich marketoch pri pláži našim krajanom, ktorí si mysleli, že to kupujú lacno. V jednom markete pri pláži som videl 1 liter polotučného mlieka za 1,80 euro.
- No a ako sa tam dostaneš? Lidl samozrejme postavili na okraji Leptokárye. Uvidíš ho ale z vlaku, keď budeš prichádzať do letokárie a budeš sa pozerať smerom k hore Olymp. Ty vystúpiš na železničnej stanici v leptokárii a pôjdeš na námestie ku pošte. Od pošty musíš ísť ulicou smerom vom z mesta. pôjdeš súbežne zo železnicou smerom do Nei pori, prídeš k benzínovej pumpe, ktorá je na pravej strane ulici (na lavej strane e podjazd pod železnicu), za ňou je križovatka, na nej odbočíš doprava, po asi 100 metroch je križovatka, tam odbočíš doľava. Na tejto ulici stavajú na pravej strane radovú zástavbu, pojdeš asi 100 metrov a na najbližšej križovatke odbočíš doprava a si tam. Lidl nemá v meste žiadne pútače - myslím si, že pôvodne boli, ale domáci ich podľa mňa odstránili, pretože im to bere poriadne z kšeftu.
- Lidl je otvorený od 8.00 hod ale neviem si spomenúť, či do 21.00 alebo do 22.00 hod.
V nedeľu je otvorený len od 10.00 do 14.00 hod.
- Odchod vlakov z Nei pori: 5.21, 7.17, 9.23, 12.15, 13.58, 18.28, 19.46, 21.54
- Odchod vlakov z Leptokárye: 7.07, 8.47, 13.42, 16.43, 17.50, 19.05, 22.08, 23.50

Asi si železničiarka, keď ideš vlakom. Ak budeš chcieť, napíšem ti nejaké typy na výlet, kam sa dá zbehnúť vlakom. My sme tento rok boli v antickom meste vo Filipi a V Edese pri vodopádoch. Cestu do Atén a na delfy som tu už popísal - pozri dole.

Nei Pori-apartmánový dům Siros

(Lenka, 17. 7. 2007 9:50)

Dobrý den,
máme zaplacený zájezd na 19.července.To je pozítří a já mám cestovní horečku.Tak to většinou býva.Chci někoho z vás poprosit o krátké informace případně o foto tohoto zájezdu.Pište mi na email:tichankova3@seznam.cz
Předem děkuji Lenka...

studio - Manikas Letovisko - Mesagala

(anegnota@seznam.cz, 16. 7. 2007 8:52)

Prosím...byl zde někdo??Máme zaplacený zájez od 13.9.07 na 17 dní.Jedete někdo ve stejný termín??Mohli bychom dát společně skleničku.Dík všem!

Chariklea

(Milan, 12. 7. 2007 9:05)

9.7.2007 jsme se vrátili z Nei Pori. Byli jsme ubytováni v hotelu Chariklea. Ve studijích je vařič, jeden větší hrnec, talíře, hrnky na kafe, slkeničky a příbory podle počtu postelí. Dále je tam koupelna + WC a každý pokoj má balkón. Jídlo v restauracích se dá pořídit za cenu kolem 5 - 6 Eur.
My jsme chodili na obědy do hotelu Platan, ve kterém se domluvíte česky. Dávají tu velké porce jídel a myslím, že je nejlevnější. Jídlo za 4,90, pivo Zubr za 2,30. Jinak v obchodech se dá koupit plechovkové pivo 1/2 l za 50 centů, menší veka chleba 60 centů. brambory 70 centů za 1 kg, nektarinky za 1,30.
Komáři tam teda jsou, ale české přípravky moc nezabírají. Kupte si je až tam. Byly v každém obchodě - přístroj 5 a polštářky taky 5 Eur.
Pláž je písčitá, vhodná i pro rodiny s dětmi. Moře je i daleko od břehu mělké.

Studia Chrisafis

(Katynka, 11. 7. 2007 17:43)

Ahoj Dano,taky jedeme do těchto studií, ale koncem srpna. O té stavbě v blízkosti studií jsem taky něco četla, ale bylo to minulý rok! Letíme s Čedokem a na agentuře nemají žádné informace o tom, že by tam nějaká stavba pokračovala.......tak se modlím, ať už to mají dokončené, protože jedeme s malou dcerkou a bylo by to určitě nepříjemné! Přeji Vám všem překrásnou dovolenou v Nei Pori......ať už je srprn:)

In-line

(Hanka, 10. 7. 2007 15:02)

Ahoj, nezkoušeli jste sebou někdo brát do Nei Pori brusle? Jednou už jsem tam byla, a proto myslím, že je to dobrý nápad. Jenže už je to dýl, tak nevím, jestli nemám zkreslené představy. Jen kdyby mi to náhodou chtěl vyvracet :-) Prosím, napiště na hanka.sm@centrum.cz. Díky, Hanka


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24

následující »